Stretnutie mladých rodín Šamudovce

18.06.2023

10. 06. 2023

Pod záštitou starostu obce a poslancov  obecného zastupiteľstva sa dňa 10.6.2023 uskutočnil v našej obci  "Zoznamovací piknik", bolo to stretnutie mladých rodín, ktoré sa v poslednom období  prisťahovali do  Šamudoviec. Cieľom tohto stretnutia bolo  vzájomné zoznámenie  a spoznanie našich obyvateľov obce.
Po úvodnom privítaní a príhovore starostu obce a poslankyne p. Heleny Demkovej, nasledovala  prehliadka našej " Šamudovskej chiži", ktorá  je zariadená starožitným nábytkom v duchu  ľudových tradícií, tak ako to mali naši  starí a prastarí rodičia. Najviac boli obdivované starožitné krosná, na ktorých naše seniorky tkajú prekrásne koberce. Program pokračoval prehliadkou  novovybudovaného "Náučného chodníka", kde sú vysadené  také  stromy a dreviny, ktoré sa v minulosti v Šamudovciach vyskytovali v každej záhrade a predzáhradke a v dnešnej dobe sú mnohé zabudnuté. Cieľom vybudovania Náučného chodníka bolo starším generáciám pripomenúť staré časy a mladých oboznámiť so starými odrodami ovocných ,ale aj úžitkových stromov a kríkov. Riaditeľka  MŠ Šamudovce p. Mgr. Mária Vagaská predstavila  novozriadenú Materskú školu v Šamudovciach a v skratke predstavila vzdelávací program MŠ, následne  sa venovala prítomným deťom, vypĺňala im čas rôznymi hrami a maľovaním krásnych obrázkov na tvár.
Dospeláci si pri zoznamovaní pochutnávali na kotlíkovom guláši a pečených koláčoch.  Aj keď  detičky zo stretnutia odchádzali vybehané, vyhraté a trošku aj unavené, rodičia a všetci prítomní  nešetrili chválou, nadšením a veľkou spokojnosťou , že obec zorganizovala takéto príjemné stretnutie v prírode pod holým nebom, nakoľko nám aj počasie prialo.

1 2 ... 10 >